Wdrożenia systemów ERP

Analiza przedwdrożeniowa

Aby system informatyczny sprawnie i efektywnie realizował planowane zadania konieczne jest przeanalizowanie wielu różnych aspektów. Ogrom różnoroności procesów biznesowych, a przy tym funkcjonalności różnych systemów sprawia, że bez analizy wdrożony system IT może nie obsługiwać najważniejszych aspektów prowadzonego biznesu.

W celu przeprowadzenia analizy trzeba najpierw poznać sposoby działania firmy, kluczowe procesy biznesowe, ale także dostępne zasoby ludzkie, sprzętowe, rodzaje pracy, a także sporo innych cech danego przedsiębiorstwa. Dopiero na tej podstawie można przejść do doboru odpowiedniego systemu IT.

Praktycznie każdy z systemów informatycznych z danej kategorii (czyli np. systemu ERP) ma swoje mocne i słabe strony, lepiej obsługuje wybrane potrzeby, inne realizuje tylko powierzchownie, a jeszcze innych nie obsługuje w ogóle. Do tego oczywiście w różny sposób pozwalają na integrację, rozbudowę, czy modyfikację, mają różną wydajność i wymagania sprzętowe, dlatego ogrom czynników wymaga dokładnej analizy. Część brakujących funkcjonlaności można nadrobić różnego rodzaju modułami, czy systemami, które są lub mogą być zintegrowane z danym systemem.

Z powodu takiej ilości zmiennych analiza przedwdrożeniowa i tym samym dopasowanie optymalnych rozwiązań jest często bardzo złożonym i odpowiedzialnym zadaniem. Z tego względu nie może być pomijana i stanowi fundament, od którego zależy sukces wdrożenia systemu, który spełnia oczekiwania przedsiębiorstwa i wszystkich jego pracowników.

Wdrożenie

Po wybraniu odpowiedniego oprogramowania, rozszerzeń i planowanych modyfikacji można przejść do wdrażania oprogramowania.

Często niedocenianym elementem sprawnie działającego systemu jest infrastruktura sprzętowa, czyli urządzenia takie jak serwer, komputery klienckie, ale też sieć, routery, okablowanie i ich poprawna konfiguracja oraz zabezpieczenie.

Wdrażając system informatyczny trzeba zweryfikować stan sieci w budynkach, sposoby komunikacji urządzeń klienckich z serwerem, potencjalne problemy infrastrukturalne, ale co też ważne - kwestie bezpieczeństwa i to zarówno tego internetowego jak i fizycznego.

Dopiero mając sprawną i nowoczęsną infrastrukturę można przejść do instalowania i konfigurowania oprogramowania. Dzięki prawidłowej współpracy wszystkich elementów systemu mamy gwarancje stabilnej i efektywnej pracy wdrożonego systemu.

Kolejnym etapem wdrożenia jest przeszkolenie użytkowników, ustalenia odpowiednich uprawnień dla poszczególnych pracowników i pomoc wzrozumieniu poszczególnych mechanizmów systemu.

Utrzymanie

Dopiero podczas realnej pracy z nowym systemem pojawiają się nieprzewidziane sytuacje, które wymagają doszlifowania konfiguracji poszczególnych elementów systemu, dlatego po zrealizowaniu wdrożenia tak ważne jest jego utrzymanie.

Często mnogość ustawień i różnych mechanizmów sprawia, że nie od razu wszyscy pracownicy są w stanie je zapamiętać i potrzebują wsparcia podczas codziennej pracy z systemem. Dlatego własnie po wdrożeniu systemu konieczne jest również jego utrzymnie i bieżące wsparcie informatyczne i konsultingowe.

Oprócz tego zmiany w przepisach, nowi pracownicy, modernizacja procesów biznesowych, awarie sprzętu, aktualizacje bezpieczeństwa - to wszystko sprawia, że dzięki dobrego wsparciu wyspecjalizowanej firmy możemy z sukcesem przejść przez te wszystkie wyzwania.

Wdrożenia Navireo

Jako partner firmy InsERT zajmujemy się wdrożeniami systemu ERP Navireo.

Wykonujemy również dedykowane rozwiązania zintegrowane z Navireo, co pozwala na ogromne możliwości automatyzacji procesów biznesowych przedsiębiorstwa, jego integracji z innymi systemami, a nawet urządzeniami. Nie muszą się Państwo sugerować tylko możliwościami samych modułów Navireo, ponieważ jesteśmy w stanie znacznie rozszerzyć ich wbudowane możliwości, dzięki elastyczności jaką daje system Navireo.

logo insert
logo comarch

Wdrożenia Comarch ERP

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy Comarch.

Dzięki bezpośredniemu wsparciu ze strony jednego z największych producentów oprogramowania - polskiej firmy Comarch S.A. zapewniamy wdrożenie programu ERP oraz stworzenia dodatkowych modułów zintegrowanych z Państwa systemem.

Oferujemy pełne wsparcie i kompleksowe usługi - od analizy przedwdrożeniowej, przez przygotowanie infrastruktury technicznej, po instalacje, konfiguracje i szkolenie użytkowników.

Wdrożenia Subiekta GT i nexo PRO

Oferujemy także wdrożenia dla małych i średnich firm - już od 5 stanowisk.

Jako partner firmy InsERT zapewniamy pełny serwis i obsługę oprogramowania firmy InsERT. Na szczęście nie trzeba dysponować wielkim budżetem, aby móc zapewnić swojej firmie elastyczny i dobry system do zarządzania magazynem, sprzedażą, obsługą księgowości, czy relacji z klientami. Pakiet programów dla przedsiębiorstw firmy InsERT oferuje sprawdzony system do zarządzania małą i średnią firmą.

Dzięki naszym dodatkom i rozszerzeniom daje niejednokrotnie możliwości bardzo drogich systemów.

logo insert