eLinker - Integracja Subiekta GT z Prestashop

UWAGA - Moduł dla PrestaShop został wycofany z oferty

Wsparcie dla dotychczasowych Klientów oferowane będzie do 30.04.2020

W chwili obecnej eLinker oferowany jest w wersji dla platformy Shoper:
Subiekt nexo PRO - Shoper

Pobierz program

Program można uruchomić w trybie testowym. Należ wtedy w polach NIP i Klucz wpisać „demo”.

Wersja eLinkera: 1.1.6:
Subiekt GT - Prestashop

Kompatybilna z (1.7.x*, 1.6.x, 1.5.x)

*Praca z wersją Prestashop 1.7 niezalecana z powodu nadal dużej ilości błędów w najnowszej wersji sklepu

Przed przystąpieniem do prac z programem prosimy zapoznać się z informacjami na tej stronie: ważne informacje

Ważne informacje

Prosimy koniecznie zapoznać się z poniższymi informacjami przed rozpoczęciem pracy z programem.

 • Podczas synchronizacji Subiekt => Sklep kombinacje na sklepie dostają nowe ID po każdej aktualizacji.
  Zatem w przypadku ich powiązania z innymi modułami zaleca się dokonywanie zmian na produktach w panelu sklepu i synchronizowania produktów Sklep => Subiekt.
 • W wyniku zmian ID kombinacji podczas aktualizacji produktów na sklepie nie będzie możliwe pobranie zamówień, na których zamówiono te kombinacje. Należy wtedy przed aktualizacją Subiekt => Sklep produktów zawierających kombinacje zaimportować zamówienia ze sklepu!
  Przykładowo: jeżeli klient zamówił daną kombinację (np. buty o rozmiarze 42), to po aktualizacji towarów Subiekt => Sklep, która zawierała ten model butów nie będzie możliwe pobranie takiego zamówienia. Należy wtedy korzystać z synchronizacji Sklep => Subiekt lub przed taką operacją pobrać wszystkie zamówienia do Subiekta. Jeżeli będziemy dokonywać synchronizacji Sklep => Subiekt, to nie będzie żadnego problemu z pobieraniem zamówień (o ile z poziomu sklepu nie usuniemy takiej kombinacji).
 • Symbole kartotek w Subiekcie nie powinny być w całości tylko numerami (np. "325", "7", "0015" itp.), jeżeli chcemy korzystać z synchronizacji towarów Subiekt => Sklep i stanów Subiekt => Sklep.
  Przykładowe poprawne symbole w Subiekcie lub indeksy na sklepie w takich przypadkach, to: "A325", "357B", "ABC123", "BBBC", "EL-123" itd..
 • Program w całości opiera się na działaniu API sklepu z całymi jego dobrodziejstwami, ale też ewentualnymi błędami danej wersji PrestaShopu.
 • Synchronizacja stanów Subiekt => Sklep działa tylko przy wyłączonej zaawansowanej obsłudze stanów magazynowych PrestaShopu.
 • Wiązania produktów są "luźne" (nie po ID w obu bazach), gdzie indeks produktu/kombinacji = symbol asortymentu w Subiekcie. Jeśli np. zmienimy indeks produktu w sklepie, a nie zrobimy tego w Subiekcie (lub nie dokonamy synchronizacji), to taki produkt podczas importu zamówień, czy stanów nie będzie rozpoznany.

Rodzaje synchronizacji i funkcje

Nazwa
Prestashop - Subiekt GT
TOWARY
Subiekt <---> Sklep
STANY
Subiekt ----> Sklep
ZAMÓWIENIA
Subiekt <---- Sklep
Statusy Zamówień
Subiekt ----> Sklep
Cechy i Kombinacje produktów w Sklepie
Po cechach towaru w Subiekcie
Automatyczne synchronizacje
+
Stany z wielu magazynów
+
Wiele sklepów / Wiele podmiotów
+
Obsługa wielu języków
+
Obsługa Modeli w Subiekcie
+

Wymagania

FAQ

 • Czy eLinker wymaga aktywnej Sfery dla Subiekta GT?

  Tak. Sfera gwarantuje nam poprawność wprowadzanych danych i niezawodność działania Subiekta. O ile proste programy, które bazują tylko na prostych operacjach edycji/odczytu z bazy danych nie wymagają Sfery, o tyle w tego typu programie takie działanie byłoby wysoce ryzykowne, ze względu na skomplikowanie systemu, jakim jest Subiekt GT.

 • Czy program jest bezpieczny dla bazy Subiekta?

  Poprawność wprowadzanych danych gwarantuje nam rozszerzenie Sfera dla Subiekta GT, które jest stworzone przez autorów Subiekta, czyli firmę InsERT.

 • Jakie zapytania na bazie sklepu wykonuje eLinker?

  Żadne. eLinker bazuje tylko na rozwiązaniach producenta danej platformy, czyli API/webservice jaki sklep udostępnia do komunikacji z zewnętrznymi systemami. Tylko takie podejście gwarantuje bezproblemowe działanie, przede wszystkim przy aktualizacjach i różnych innych współpracujących rozwiązaniach (np. zewnętrznych modułach).

 • Jaki jest koszt wersji dożywotniej?

  W tej chwili eLinker dostępny jest w licencji subskrypcyjnej, czyli wykupionym dostępem na okreśłony czas (miesiąc, pół roku lub rok). Na ten moment nie oferujemy licencji dożywotniej dla eLinkera.

 • Czy muszę podpisywać jakąś stałą umowę na licencje?

  Nie. Liencje można zakupić na wybrany okres bez obowiązku jej przedłużania i dodaktowych umów. Czyli bez obaw mogą Państwo zakupić licencje np. tylko na miesiąc i dopiero za pół roku przedłużyć ją znowu tylko na miesiąc.